Biz Kimiz?

Turgutreis Belediye Yelken Kulübü 2008 yılında Turgutreis Belediyesi’nin önderliğinde, D-Marinin katkılarıyla Turgutreis’te yelken sporunu geliştirmek, bu spora ilgiyi arttırmak, yaygınlaştırmak, tesisler kurmak eğitimciler sağlamak yelken federasyonu ile müşterek çalışmalar, yarışlar yaparak sosyal kültürel faaliyetlerde bulunmak amacıyla kurulmuştur. Beldemizdeki 7-18 yaş grubundaki çocuklarımıza denizi sevdirmek, spor disiplinini sağlamak bu sayede çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve topluma faydalı birer birey yetişmesine katkıda bulunmak olduğu için sosyal ekonomik anlamda imkanları kısıtlı çocuklara yeni ufuklar açmaya çalışmaktadır.

DSCF3480.jpg

Yönetim Kurulu Üyeleri

Hakkı Mandalinci, Başkan
Enver Çoban, Başkan Yardımcısı
Avni Caner, Genel Kaptan
Sefa Bencikli, Genel Sekreter
N.Erkut Söylev, Basın Halkla İlişkiler
Cengiz Yıldırım, Sayman

Halit Cevat Kalfa, Üye

Sporcu Başarıları

WhatsApp Image 2022-06-04 at 11.24.44 AM.jpeg

Yücehan Aslan

2012 OPTİMİST AVRUPA TAKIM ŞAMPİYONASI / İTALYA / 4.lük

2012 OPTİMİST AVRUPA ŞAMPİYONASI / İTALYA / KATILIM

2012 OPTİMİST 45.DELFİ BLD. BALKAN ŞAMPİYONASI / YUNANİSTAN / 9.luk

2013 OPTİMİST YARI YIL KUPASI / BODRUM / 1.lik

2013 FEDERASYON KUPASI / MERSİN / 2.lik

2013 BIOR ULUSLARARASI OPTİMİST YARIŞI / BODRUM / 2.lik

Tanju Okan Mandalinci

2012 LASER 4.7 EUROPA CUP SLOVENYA  1.

2012 LASER 4.7 EUROPA CUP TORBOLE  İTALYA 19.

2012 LASER 4.7 AVRUPA ŞAMPİYONASI BELÇİKA 20.

WhatsApp Image 2022-06-24 at 1.41.04 PM.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-04 at 11.26.10 AM (1).jpeg

Onur Cemil Mandalinci

2012 OPTİMİST 30. GARDA MEETİNG / İTALYA / 15.lik

2012 OPTİMİST DÜNYA ŞAMPİYONASI / DOMİNİC

2013 PRELIMINARY RESULTS OPTİMİST BALKAN ŞAMPİYONASI / MAKEDONYA / 4.lük

2013 OPTİMİST ATATÜRK KUPASI / 1.lik

2014 LASER EUROPA CUP / İTALYA / 1.lik

2014 LASER 4.7 AVRUPA ŞAMPİYONASI / NORVEÇ

2015 TYF LASER 4.7 YARI YIL KUPASI / BODRUM / 1.lik

2015 LASER EUROPA CUP İTALYA 2. U18 KATEGORİSİNDE 1.lik

2015 LASER 4.7 DÜNYA ŞAMPİYONASI / HOLLANDA / 8.lik

2015 LASER 4.7 BALKAN ŞAMPİYONASI / 1.lik

2015 LASER 4.7 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI / İZMİR / 1.lik

Ecem Güzel

2012 RADİAL EUROPA CUP SLOVENYA  29.

2012 RADİAL EUROPA CUP TORBOLE İTALYA 37.

2012 RADİAL EUROSAF AVRUPA GENÇLİK OYUNLARI DANİMARKA KIZLARDA 11.

2012 RADİAL GENÇ BAYANLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI BELÇİKA 14.

WhatsApp Image 2022-06-24 at 1.40.42 PM.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-24 at 1.58.13 PM.jpeg

Şahin Parlak

2012 OPTİMİST DÜNYA ŞAMPİYONASI TAKIM YARIŞI TAYLAND 4.

2012 OPTİMİST  DÜNYA ŞAMPİYONASI TAYLAND

2017 OPTİMİST ASYA ŞAMPİYONASI HONGKONG 21.

2017 OPTİMİST ASYA TAKIM ŞAMPİYONASI HONGKONG 2.

2017 OPTİMİST 5*. BALKAN ŞAMPİYONASI TEKİRDAĞ 35.

2017 OPTİMİST TYF ATATÜRK KUPASI BODRUM 1.

Yiğit Yalçın Çıtak

2012 OPTİMİST 45. DELFİ BELEDİYESİ BALKAN ŞAMPİYONASI YUNANİSTAN 5.

2013 OPTİMİST FEDERASYON KUPASI MERSİN  1.

2013 BIOR ULUSLARARASI OPTİMİST YARIŞI BODRUM 4.

2013 URLA INTERNATIONAL GRAPE HARVEST OPTİMİST REGATTA U16 KATEGORİSİNDE 1.

2013 PRELIMINARY RESULTS OPTİMİST MECADONIA BALKAN ŞAMPİYONASI MAKEDONYA 3

2014 OPTİMİST DUTCH YOUTH REGATTA HOLLANDA  1.

2015 TYF YARI YIL KUPASI OPTİMİST BODRUM 1.

2015 BIOR ULUSLARARASI OPTİMİST YARIŞI BODRUM 1.

2016 LASER 4.7 AVRUPA ŞAMPİYONASI FRANSA GENELDE 5. U16 KATEGORİSİNDE 1.

2017 LASER 4.7 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ÇEŞME 1.

2017 LASER 4.7 AVRUPA GENÇLER ŞAMPİYONASI İSPANYA 1.

2017 LASER 4.7 DÜNYA ŞAMPİYONASI BELÇİKA 10.

2018 LASER 4.7 DÜNYA ŞAMPİYONASI POLONYA 33.

WhatsApp Image 2022-06-24 at 1.39.56 PM.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-04 at 11.25.02 AM.jpeg

Umut Eyriparmak

2019 LASER 4.7 TYF SPOR TOTO YILDIZLAR KUPASI / 4.lük

2019 LASER 4.7 AVRUPA ŞAMPİYONASI / FRANSA / 15.lik

2019 LASER 4.7 DÜNYA ŞAMPİYONASI / KANADA / 17.lik

2019 LASER 4.7 TYF FEDERASYON KUPASI / BODRUM / 1.lik

2019 LASER 4.7 TYF TÜRKİYE ŞAMPİYONASI / İSTANBUL / 1.lik

2020 LASER 4.7 MANDARİN CUP / BODRUM / 1.lik 

Bilge Nur Yazıcı

2016 FOLKART ICAW OPTİMİST JUNIOR KIZLAR 1.

2016 BIOR BODRUM INTERNATIONAL REGATTA OPTİMİST JUNIOR KIZLARDA 1. 

2017 OPTİMİST TYF DENİZKIZI KUPASI 1.

2017 BALKAN ŞAMPİYONASI TEKİRDAĞ OPTİMİST JUNIOR KIZLARDA 3.

2017 REGATTO PORT BOURGAS BULGARİSTAN OPTİMİST JUNİOR KIZLARDA 2.

2017 FEDERASYON KUPASI OPTİMİST JUNIOR KIZLARDA 2.

2017 TYF GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI KUPASI OPTİMİST JUNIOR KIZLARDA 1.

2017 TYF TÜRKİYE ŞAMPİYONASI OPTİMİST JUNIOR KIZLARDA 1.

2018 OPTİMİST AVRUPA ŞAMPİYONASI İTALYA

2018 MUĞLA İLİ EN İYİ SPORCU ÖDÜLÜ

2018 RANK BİRİNCİLİĞİ

2018 OPTİMİST TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KIZLARDA 1.

2019 OPTİMİST AVRUPA ŞAMPİYONASI FRANSA

2019 50. BALKAN SAİLİNG CHAMPİONSHİP OPTİMİST JUNIOR KIZLARDA 3.

2019 TYF KIŞ KUPASI OPTİMİST KIZLARDA 2.

2019 TYF FEDERASYON KUPASI OPTİMİST KIZLARDA 4.

2019 TYF SPOR TOTO YILDIZLAR KUPASI ÇEŞME OPTİMİST KIZLARDA 4.

2020 1. MANDARİN CUP BODRUM OPTİMİST KIZLARDA 2.

2020 MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ ILCA 3.

2021 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ILCA4 KIZLARDA 1.

2022 TYF YILDIZLAR KUPASI ILCA4 KIZLARDA 2.

 

 

SPORCUMUZ 2022 YILINDA ILCA4 KATEGORİSİNDE KULÜBÜMÜZÜ VE MİLLİ TAKIMIMIZI HEM AVRUPA DA , HEM DE DÜNYA ŞAMPİYONASIN DA TEMSİL EDECEKTİR.

WhatsApp Image 2022-06-24 at 1.40.24 PM.jpeg